Fotografas Liutauras Bartašius

...nes akimirka svarbi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kurį fotografą rinktis?

Pradžiai prisiminkime, ko siekiate. Fotografijų, kurios mielai primintų TĄ dieną? O ką jose norite matyti? Kokias norite matyti?

Yra gausybė fotografų ir daugelis jų dirba savitai ir dėl to jų fotografijos skiriasi. Yra du pagrindiniai stiliai. Vienas fotografas mėgsta fotografuoti gražiai sustatytus žmones, padėti jiems pozuoti. Kitas fotografas gali būti jo priešingybė: nestato žmonių, kad pozuotų, tiesiog tyliai, beveik nepastebimai fotografuoja įvykius, emocijas, svarbiausius šventės momentus. Dėl fotografo stiliaus priklauso, kiek bus pozuotų nuotraukų ir kiek natūralių, kiek laiko jauniesiems reikės skirti fotografavimui.

Antra, kurį rinktis iš pasirinkto stiliaus? Čia, žinoma, jums gali pasitarnauti atsiliepimai apie fotografą, kurių galite rasti internete ar iš draugų, tačiau geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą išgirsti. Geriausia peržiūrėti nuotraukas iš kelių vestuvių. Kiekvieno mūsų skonis yra skirtingas – dėl to ir yra fotografai, kurie tupdo nuotakas ant delno. Kitiems tai visiškai nepatinka. Todėl tik jūs patys, geriausia dviese, peržiūrėję fotografo darbus galėsite geriausiai nuspręsti, ar patinka šio fotografo darbai ir ar patikėsite jam fotografuoti jūsų šventę.

Trečia, gerai, jei lengvai bendraujate su fotografu – jis jus fotografuos, bendraus su jumis tą dieną, o bendravimas su jūsų nuotaika per fotoaparato objektyvą atsispindės vestuvių fotografijose.

Ketvirta. Susitikote, pasikalbėjote, pasižiūrėjote. Tačiau kokia reali patirtis su šiuo fotografu? Nepasikuklinkite ir paprašykite ankstesnių klientų kontaktų – galėsite išgirsti atsiliepimus iš pirmų lūpų..

Penkta, dažnai kyla diskusijų dėl fotografo naudojamos skaitmeninės ar juostinės technikos. Nors tam surašiau didelį skyrelį, nepamirškite, kad jums svarbiausias yra rezultatas, kurį gauna konkretus fotografas. Pati geriausia, fotografo neribojanti įranga yra verta tik tiek, kiek ją sugeba išnaudoti fotografas, todėl pirmiausia rinkitės pagal fotografo darbus, kurie parodys, kaip fotografas sugeba išnaudoti turimą įrangą, ir pasiekiamus rezultatus.

Šešta, smulkiai surašykite, ką susitarėte su fotografu ir pasirašykite sutartį, kad nepamirštumėte patys ir būtumėte ramūs, kad vėliau nebus neaiškumų.

P.S. Kai kurie jaunieji pridaro rūpesčių fotografui ir / ar vestuvių planuotojams, o tuo pačiu ir sau, reikalaudami to, ką jų asmenine nuomone jie turėtų gauti, nes kažkuris fotografas, tarkim, davė negatyvus nemokamai. Viena sąžininga vedybų planuotoja, – puikiai, maloniai ir profesionaliai bendraujantis žmogus, kurį aš iš širdies galėčiau rekomenduoti, – norėdama užglaistyti konfliktinę situaciją, kilusią dėl jaunųjų nepagrįstų įsitikinimų, iš savo kišenės turėjo mokėti antra tiek už papildomas jaunųjų nuotraukas! Atėję į restoraną juk nereikalaujate, kad suvalgius puikiai paruoštą kepsnį, jums atiduotų ir virtuvėje likusią mėsą, ar ne? ;-) Taip ir profesionalus fotografas, rimtai žiūrintis į savo darbą ir pateikiamo rezultato kokybę, negali atiduoti nesutvarkytos medžiagos. Esu turėjęs itin atkaklų klientą, kuris norėjo gauti netvarkytas fotografijas ir buvo pasiryžęs už jas mokėti, tačiau gavęs tik sutvarkytas fotografijas džiaugėsi gautu rezultatu, o santykiai netgi dar pašiltėjo.